ALICE CAKEWITCH | ΤΟ ΠΡΩΤΟ CUPCAKERY ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!
Το πάθος και η φαντασία σε ένα μέρος που εμπνέεται από το παραμύθι και τη μαγεία της ζαχαροπλαστικής… Εκεί θα βρείτε και Freak Shakes!
►Ο γνωστός Chef Βασίλης Καφαλούκας είναι ο πρώτος που έφερε ένα αυθεντικό Cupcakery στην Αθήνα! Η φαντασία, το πάθος και η αγάπη για τη ζαχαροπλαστική είχαν σαν αποτέλεσμα να δημιουργηθεί το Alice Cupcakery.
Chef Βασίλης Καφαλούκας (Αρχηγός της Ολυμπιακής ομάδας γαστρονομίας που εκπροσώπησε την Ελλάδα στους Ολυμπιακούς αγώνες μαγειρικής στη Γερμανία)![](/datafiles/image/ALICE%20CAKE%20WITCH%20%206.jpg)
Alice Cakewitch. Το πρώτο cupcakery στην Ελλάδα δημιουργήθηκε και μας έφερε κοντά στον μαγικό κόσμο της ζαχαροπλαστικής. Η αρχή του παραμυθιού ξεκίνησε εδώ και 3 χρόνια ύστερα από ερευνητικά ταξίδια στο εξωτερικό Γαλλία και Ελβετία, με μια σειρά καινοτόμων προτάσεων που ο κόσμος λάτρεψε και αναζητεί καθημερινά στην οδό Ηούς 40 στα Πετράλωνα, σε έναν χώρο που η φαντασία υπερισχύει αλλά και εναρμονίζεται με τα πολύχρωμα και ολόφρεσκα cupcakes, τα freak-shakes (milk-shakes πλούσια, ενισχυμένα με cakes, λουκουμάδες, μπισκότα και σιρόπια), τα muffins, τα πάσης φύσεως cakes ( Danish cakes, double & triple layer cakes, tower cakes) και τα ιδιαίτερα γλυκά. Όλα παρασκευάζονται μέσα στο Alice Cakewitch και προσφέρονται ολόφρεσκα!
ΔΕΙΤΕ & ΜΑΘΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ALICE CAKEWITCH ΕΔΩ
![](/datafiles/image/ALICE%20CAKE%20WITCH%20%2010.jpg)
![](/datafiles/image/ALICE%20CAKE%20WITCH%20%2012.jpg)
ΔΕΙΤΕ & ΜΑΘΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ALICE CAKEWITCH ΕΔΩ