SIMUL | Η ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙA ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ…
Simul σημαίνει στα λατινικά “ταυτόχρονα” και στην περίπτωση του νέου και επιτυχημένου εστιατορίου στο Κολωνάκι, η κουζίνα προσαρμόζεται στην διαθεσιμότητα των πρώτων υλών ανάλογα με την εποχή! Πρόκειται για μια εξαιρετική ιδέα, που ο κόσμος αγκάλιασε από την πρώτη κιόλας στιγμή. Η γαστρονομία μιας μέρας στο Simul είναι μια δημιουργία φαντασίας και γευστικών εκπλήξεων! Προτείνεται από το Estiatoria.gr
►Το Simul στο Κολωνάκι είναι ένα νέο εστιατόριο διεθνούς κουζίνας. Στη γαστρονομία ο προσδιορισμός in-situ αναφέρεται στην τέχνη της μαγειρικής με τις διαθέσιμες πρώτες ύλες ανάλογα τη στιγμή ή την εποχή που θα μαγειρέψεις. Στο SIMUL δημιουργούμε τις γεύσεις μας βασιζόμενοι στα φρέσκα υλικά και τη δημιουργικότητα της ημέρας.
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ SIMUL ΕΔΩ
![](/datafiles/image/SIMUL%204.jpg)
![](/datafiles/image/SIMUL%205.jpg)
![](/datafiles/image/SIMUL%206.jpg)
![](/datafiles/image/SIMUL%203.jpg)
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ SIMUL ΕΔΩ
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));
https://www.estiatoria.gr/dynamicpage/1236/gastronomia-estiatoria
Posted by estiatoria.gr on Tuesday, March 1, 2016